więcej o tej miejscowości

Martinez de la Torre to miejscowość i gmina położone w meksykańskim stanie Veracruz


martinez de la torre veracruz


Martinez de la Torre to miejscowość i gmina położone w meksykańskim stanie Veracruz, w regionie Nautla wschodnim Meksyku. Graniczy od północy z gminą Tecolutla, na wschód z gmin San Rafael Misantla i południa z gmin Atzalan i Misantla i zachodu przez gminy Tlapacoyan i stanu Puebla.Nagłówek tej samej nazwie, to miasto 76.433 mieszkańców.

Nazwa gminy jest wynikiem adwokat Don Rafael teziuteco Martinez de la Torre, który zapewnił poprzez darowizny grunty będące własnością państwa prawnego Fundusz został utworzony gdzie komunalnych siedzibą gminy San Rafael i miasto ma jedne z główne cukrowni w kraju.

Według Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań INEGI 2005, gmina całkowita populacja jest 97.768 mieszkańców, a do roku 2010 ma przekroczyć 100.000, niektóre z miejsc najważniejszych są Independencia i Felipe Carrillo Puerto.

Znajduje się w północnej części kraju, na współrzędnych 20 ° 04 'szerokości geograficznej północnej i 97 ° 04' długości geograficznej zachodniej, na wysokości 151 metrów nad poziomem morza. Tecolutla graniczy od północy, wschodu i Misantla Nautla, na południu i Tlapacoyan Atzalan zachodniej z Państwem Puebli i Papantla. Jej północny odległość od stolicy państwa, drogą jest 150 km


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty