więcej o tej miejscowości

Gmina Santiago Huahuclilla to miasto położone na północny wschód od stolicy w odległości około

Gmina Santiago Huahuclilla to miasto położone na północny wschód od stolicy w odległości około 105 mil. przez płatnej drogi do Oaxaca Meksyk przyjechać po Nochixtlán dzielnicy Wniebowzięcia przy polnej drodze, która jest na odcinku około 20 kilometrów.

Jego współrzędne: 17 ° 27 'szerokości geograficznej północnej i 97 ° 04' długości geograficznej zachodniej i wysokość nad poziomem morza 2.080 metrów.Całkowita powierzchnia gminy wynosi 89,31 km2, co stanowi 0,09% całości stanu

Znajduje się on pomiędzy Sierra Madre Wschodnia i Occidental, wśród wzgórz: Blue Świnie, Tigre, San Blas i Picacho o powierzchni 6,425 hektarów gruntów rolnych, zarośli i dzikich.

Gmina ma zimno na szczycie wzgórza, ciepły w centrum miasta, a ciepłe na nizinach graniczących Cuicatlán, z normalnej pogodzie

Posiada następujące rzeki: Wielki, San Antonio, Zotula i Sabines, w strumieniach, że z Yundilloco, La Hacienda La Escondida, Borders i Hadera. Ma to również wiosną i wody Scorpion, tamy Yunditeo i The Enchanted Cup.

Ukryty potok ma trzy wodospady, który jest zasilany oczka wodne, tak wody zawierające strumień jest całkowicie przejrzysty i krajobrazu widać jest bardzo miłe.

Dostęp do tych kropli wody jest tylko trasy i jest prawdziwą przygodę na siłę przez tych wsi, w ciągu około godziny, aby zstąpił i około dwóch godzin, aby wspiąć się z powrotem do miasta.

W populacji znajdziemy rzemiosła, takie jak maty z tenates dłoni, haftowane tkaniny, sita i sito, i stolarka, jarzma, pługi, szybów i łyżki

W mieście znajduje się kościół, którego budowę datuje się od XVII wieku. To także muzeum społeczności, która zawiera fotografie, ceramiki i chronologii burmistrzów gminy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty