więcej o tej miejscowości

Izamal to małe miasteczko w meksykańskim stanie Jukatan,


Izamal to małe miasteczko w meksykańskim stanie Jukatan, 72 km (40 mil) na wschód od stolicy stanu Merida. Izamal stale zajęte przez większość Mezoameryki chronologię, w 2000 roku, w mieście szacuje ludność 15.000 osób. Izamal w Yucatan jest znany jako "Miasto Yellow" (w większości budynków są pomalowane na żółto) i "Miasto Hills" (choć większość wzgórz "to prawdopodobnie pozostałości starożytnych piramid świątyni).


Izamal nadal jest miejscem pielgrzymek na Jukatanie, obecnie w czci katolickich świętych. posągi poszczególnych świętych w Izamal mówi się, że cuda. Pomnik wczesnej epoki kolonialnej Panny Niepokalanego Poczęcia jest szczególnie czczony, i jest patronem miasta.

Język Majów wciąż słychać co najmniej tyle, ile hiszpański w Izamal. Jest to pierwszy język, w domach większości ludzi. Większość znaków są w obu językach.

Główne uroczystości odbywają się 3 kwietnia Izamal, 03 maja, 15 sierpnia i 8 grudnia.

Izamal znajduje się gorzelnia, która produkuje tytułowego mescal serca roślin sizal uprawiane lokalnie.Izamal został nazwany "Magic Town" w 2002 rokuVer mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty