więcej o tej miejscowości

San Pablo Villa de Mitla: Położony na wschód od miasta Oaxaca


San Pablo Villa de Mitla: Położony na wschód od miasta Oaxaca, 44 kilometrów (27 mil) na autostradzie 190 do przesmyku z odchyleniem w lewo na km 39, o dotrzeć do społeczeństwa.
Mitla (Place of the Dead)


opis


Głównym centrum ceremonialne po Monte Alban, Mitla lub słowo Mictlan jest nahuatl pochodzenia i oznacza "miejsce of the Dead" czy "Underworld" w Zapotec nazywa się "Lyobaa co oznacza" miejsce pochówku ", który był już w Meksyku w Mitlan, "miejsce śmierci" a ty Hispanicized Mitla.


Archeologiczne i nowoczesny wioska jest Zapotec, Mitla była zamieszkana od okresu klasycznego (00 do 650 d. C), osiągając maksymalny wzrost i wysokość w okresie po classic (750 do 1521 d. C).
Główną atrakcją archeologicznego Mitla jest niewątpliwie różnorodne ozdoby ze swoich budynków, osiągniętego dzięki systemowi Fretwork z dala od reszty kraju.


Są postrzegane pięć grup budynków znanych jako Grupa Południe, Grupa z Adobe Creek Group, Grupa Kolumny i Grupy Kościoła. Pierwsze dwa są klasyfikowane jako wspólnych uroczystych kopców złożonych i placów centralnych, pozostałe trzy są klasyfikowane jako pałaców z pokojami, rozmieszczonymi wokół dziedzińce przebiegów.
Z pięciu najlepiej zachowały się grupa kolumn i grupa Kościoła.
Grupa kolumn charakteryzuje się wykorzystaniem monolitycznych kolumn której wziął nazwę

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty