więcej o tej miejscowości

tututepec Mówi, kronika, zgadza się na króla Mixtec

tututepec

Mówi, kronika, zgadza się na króla Mixtec znalazł królestwo na wybrzeżu, na południe, opuszcza księcia Mzatzin fundament. Król Nizainzo Huidzo, Zahu w Ilantongo w roku 357 ery chrześcijańskiej, zgodził się wysłać księcia Mzatzin wypełnić południowego wybrzeża do fincar to jego królestwo, nie tylko za to, co on i jego potomkowie zamieszkiwali, ale rozszerzyć swoją domenę do Oceanu Spokojnego, wiedział, że ziemia była bujna, podlewane przez rzek zapłodnionych i atrakcyjny dla pięknych lasów.
Książę zadowolony ze znalezieniem miejsca tak miły i bogaty produkcja wołał do swych dowódców: "Bogowie chronić nasze nadzieje z nabyciem tej cennej ziemi, będzie siedziba mojego królestwa i kraj moich przedmiotów" że krótko po tym okrzyku, został przedstawiony do ich widoku na góry zwieńczona ptaków morskich i powiedział do kapłanów i starszych, którzy byli Rady Ludowej. "Ptaki patrzą na nas z tego coś wysokość chcemy dać swoje okrzyki, jakby nasza obecność, nie uciekać, ale spodziewamy."

Położony w nadmorskim regionie państwa, na współrzędnych 97 ° 36 ', 16 ° 08' szerokości geograficznej północnej i na wysokości 280 metrów nad poziomem morza.
Klimat tego miasta jest gorący i wilgotny typ.

Panowanie Tututepec ust Mixtec: Yuhuitayu Yucu Dzaa) był jednym z czterech głównych królestw (Coixtlahuaca, Nuu Tnoo Huahui Andehui, Tlaxiaco i Tututepec) regionu Mixteca, położony w Costa Chica nazwie Mixteca Coast.

Tututepec (nazwa pochodzi od nahuatl Tototepec, co oznacza Wzgórze ptaków, tłumaczenie Yucu Dzaa Mixtec nazw, co oznacza Wzgórze ptaka), był stolicą ziemskiego lub wodzostwa swojego imienia, najpotężniejszym ośrodkiem politycznym późnym okresie Postclassic ust 1100 - 1522), nie tylko obszar Mixteca poddane Azteków w czasie hiszpańskiej konkwisty.Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty