więcej o tej miejscowości

tlayacapan Ex Convento de San Juan Bautista

tlayacapan

Ex Convento de San Juan Bautista

Ta atrakcja oferuje wystawę mumii, które zostały znalezione w nawie kościoła i pokazać nam drogę życia ludzi w tym czasie zamieszkiwali miejsca, a które doskonale ilustrują różne klasy społeczne panowały w tym miejscu.

Tlayacapan to jeden z najbardziej tradycyjnych wiosek Morelos, położone na północny-wschód od państwa, wyróżnia się rzemiosła, które są tam dostępne, słynne garnki gliniane czterech uszu i innych sprzętów kuchennych, a także postacie pięknych od aniołów i cherubinów, do słońca, księżyce i liczby zwierząt.

Jest również uznawana za miejsce narodzin Chinelo, jak najwcześniej Historia tego tańca są związane Tlayacapan.


Istnieje wysoka imigracja, głównie z stanie Guerrero, Oaxaca, Puebla i bardzo mało z innych państw.

90% ludności pracuje w rolnictwie i cała ludność dzielnicy Texcalpa poświęcony ceramiki i ceramiki.


Tlayacapan jest jedna z 33 gmin w stanie Morelos, graniczy Tepoztlan, w Tlalnepantla, Totolapan i Atlatlahuacan i Cuautla i Yautepec. Klimat jest ciepły półsuchych Średnia roczna temperatura wynosi 19 º C.

W Tlayacapan odbyło się wiele stron, które wykonują tańce i inne tradycje podtrzymywać: karnawał jest obchodzony trzy dni przed Środą Popielcową, jest to początek Wielkiego Postu, główną atrakcją jest skok chinelo, pierwszy tydzień Wielkiego Postu Hiszpanie obchodzony jest z tańcem i fajerwerków między czwartek po południu iw niedzielę, na tydzień mają podobne uroczystości.
24 czerwca obchodzimy święto św Jana Chrzciciela, patrona tej populacji o masie i godzinach wieczornych z orkiestry dętej.
25 lipca obchodzony jest w kaplicy kwartale The Potters 'z tańców prekolumbijskie. W dniu 7 października przeprowadzono kolejną imprezę ze światłami byka, cookout oraz ściągaczem wiatru. Jak we wszystkich z Meksyku, 1 i 2 listopada jest obchodzony w dniu śmierci. W dniu 11 grudnia, tuż przed dniem Matki Boskiej z Guadalupe, zespół gra Mananitas wiatr i Serenade.


Rękodzieło
Ceramiki, w doniczkach, banki piggy, figurki, garnki wszystkich rozmiarach, grilowe, garnki, patelnie i potraw pełnych przeszklonym ceramiki i barwników kolorowych, jest to, co charakteryzuje lud Tlayacapan i ich fabryczne wysoki ceramika temperatury. ·

Pierwsi mieszkańcy tej wsi uważa się, że to właśnie Olmekowie. Zostały one później opanowany przez plemiona, które rozwijały Xochimilcas szybko dzięki rewolucyjnemu rolniczego wynalazku: The Pływająca wyspa, coś w rodzaju placu tratwie zakotwiczonej na wędki oraz pościel wypełnioną jezioro, w którym warzywa i kwiaty rosły trzy razy w roku. Sukces tego wynalazku, skłonił Xochimilcas do rozprzestrzeniania się w góry, aby kontrolować urodzajnej dolinie Amilpas bogatych produktów, takich jak bawełna, kukurydza, drewna i papieru. Podbój założył centrum sterowania w Tlayacapan, predestinating przez geografię, ponieważ od jego wysokości, dominuje żyzna ziemia wyglądać wszystkie gorąco


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty