więcej o tej miejscowości

xochitepec

xochitepecXochitepec, których etymologiczne korzenie pochodzą z xochi-TL "kwiat" Tepe-TL i "hill" przysłówek ko skurczu k "miejsce" oznacza: "Na wzgórzu kwiatów", a być może odwołując się do zwolnień wpadł piramidy znajdują, po jednym na kilometr 92 umowy Meksyk-​​Acapulco, a jeden w centrum miasta, który służy jako podstawa finansowa na piedestale publicznego zegara.

Gmina posiada cztery tamy.

W Xochitepec to dawny klasztor San Juan Evangelista i Kings kaplicy i archeologiczne na wzgórzu Xochitepec.
Na prawdziwy most widzimy byłego Hacienda, akwedukt i kolonialne mosty. W Chiconcuac jest ex-hacjenda Chiconcuac i akwedukt. Ze względu na doskonałą klimatu i obfitości wody w regionie jest wiele hoteli / pensjonatów i domów i imprez ogrodowych dla wypożyczyć je dzień lub długie okresy.

Xochitepec leży na zachód od państwa i geograficznie położony na północ 18 ° 42 'szerokości geograficznej północnej, na zachód 99 ° 11' długości geograficznej zachodniej na wysokości 1.109 metrów nad poziomem morza.
Nazwa Xochitepec "na wzgórze kwiatu pochodzi z nahuatl słowa językowych, Xochi-'kwiatu, SOD-' Hill 'i-c" w ". Po wielki splendor kultury indyjskiej osiadły na wzgórzu kwiatów i miejsc kilku w dolinie przez ciągłym ruchu handlowych i politycznych interesów w tej samej kolonii, był znikają pod usługodawcy miasta, a także handel, który rozwinął się w porcie w Acapulco dała początek trasie z Meksyku do Acapulco znany jako Camino Real, wpływając na rozwój lub zanik niektórych rdzennej ludności.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty