więcej o tej miejscowości

cuetzlan, puebla Cuetzalan należy do północnej części państwa,

cuetzalan

Pochodzenie nazwy: Mówi się, że pierwotna nazwa została Cuetzalan Quetzal, czyli "gdzie bogactwo quetzals", choć sens Cuetzalan jest "kilka czerwonych piór spiekanych zębów na dwa piękne niebieskie", termin związany z hołd dla ludzi imperium Tenochca Cuetzalan.

Skąd: Cuetzalan znajduje się 174 km na północny zachód od miasta Puebla i 85 km na wschód od Zacatlán Jabłek. Region, w którym tego wyjątkowego miasta znajduje się część obszaru zwanego Sierra Norte, obszar wilgotnego klimatu tropikalnego.Należą do dwóch morfologiczne regiony: Sierra Norte i spadek w Zatoce Perskiej.Pierwszy charakteryzuje się formowaniem się gór mniej lub bardziej indywidualne, równolegle, sprężone ze sobą i często tworzą duże lub małe płaskowyże, a spadek w Zatoce charakteryzuje się licznymi wulkanicznych otworów i wzgórza izolowane.Główną cechą jest długi, niski pasmo górskie, która przecina z zachodu na wschód, południe, w góry wzrasta do 1 000 m npm, prezentuje serię szczytów mniej więcej wyrównane i trwa aż do Tlatlauquitepec. Od południa zobaczył ostry spadek występuje ponad 600 m, w odległości 2 km do rzeki Apulco. Północ-południe spadek nie jest tak silna, jak w górach na południe, staje się od 1 200 m, w zaledwie dziewięć kilometrów.Cuetzalan należy do północnej części państwa, utworzonej przez różnych dorzeczach rzek do Zatoki Meksykańskiej i jej dopływów charakteryzują się młody i porywczy, z dużo upadków.Położony w Tecolutla dorzecza, Cuetzalan przecina Apulco, która biegnie przez wiele Sierra Norte i Cuichati i Zoquiate rzek, które poruszają się z zachodu na wschód centralnej części dołączyć do Apulco.Cuetzalan położony jest pomiędzy podnóża gór Sierra Madre Oriental, nieco ponad 1.000 metrów npm, cieszy się ciepłym wilgotnym klimacie. Są one 174 mil, które oddzielają miasto Puebla w malowniczej, pełnej pięknych widoków. Jedną z głównych atrakcji jest jego położenie geograficzne między dużymi i wąwozy głębokie zawsze zielone, przez które rzeki płyną jak Apulco, Cuichati i Zoquiate, Tecolutla Veracruz dopływów rzeki. Jego mieszkańcy produkcji jednego z najbardziej aromatycznych kaw i uznanych w kraju.


Cuetzalan City to miasto położone u podnóża Sierra Norte de Puebla. Jest siedzibą powiatu Cuetzalan del Progreso, jednej z 217 gmin w stanie Puebla. 183 km z dala od Puebla de Zaragoza, stolicy Puebla.

Jedną z głównych cech tego miasta jest, że ulice są duże i ostre zbocza. Została włączona do systemu Magic Miasta turystyki w 2002 roku. Jej wartość polega na rozwój krajowych życia, z dużej liczby osób, które chronią ich sposób życia, w tym rodzimych rozwój radia w regionie, lub rozległe antropologiczną wartość rynku rośnie w niedziele.
http://youtu.be/ULxU3N3D6IA


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty