więcej o tej miejscowości

jalcomulco, veracruz Przeżyj przygodę i ekoturystyki w ziemi kaskady

jalcomulco, veracruz

Jalcomulco jest bardzo starym miastem, pochodzący z czasów pre-hiszpańskiej,została założona po lewej Huizilapan River, która w kastylijskim oznacza "RzekaKolibry", obecnie znany jako Fish River.Castellanización Xalcomulco nahuatloznacza słowo: XAL - piasek, Comulo - pan lub garnka i współpracy - lokalizacja."Miejsce piaskownica piasku lub Barranca"

Przeżyj przygodę i ekoturystyki w ziemi kaskady. Jalcomulco jest bardzo starym miastem, pochodzący z czasów pre-hiszpańskiej, została założona po lewejHuizilapan River, która w kastylijskim oznacza "Rzeka Kolibry", obecnie znany jakoFish River.Castellanización Xalcomulco nahuatl oznacza słowo: XAL - piasek,Comulo - pan lub garnka i współpracy - lokalizacja. "Miejsce piaskownica piasku lubBarranca"


Gmina leży w centralnej państwa na wschodnich podnóży Cofre de Perote, będąc w swojej wypadków ziemi są Canyons Tuzamapan depresji i Jalcomulco. Jestpodlewane przez Fish River lub Antigui.

Znajduje się w centrum stanu na współrzędnych 19 ° 20 'szerokości geograficznej północnej i 96 ° 46' długości geograficznej zachodniej, na wysokości 389 metrów nad poziomem morza. Ograniczony od północy przez Emiliano Zapata, na wschodzie Apazapan, na południe i południowy zachód Tlaltetela, na północny zachód Coatepec. Jej przybliżoną odległość na południowy wschód od stolicy drogi krajowej jest 28.5 km

Jego klimat jest ciepły-regularne ze średnią temperaturą 24 ° C.Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty