więcej o tej miejscowości

san lorenzo tenochtitlan , veracruz

san lorenzo tenochtitlan , veracruz

San Lorenzo Tenochtitlan znajduje się w miejscowości Minatitlan w pobliżu rzeki Coatzacoalcos. Aby można podjąć Hwy 145 z portu Veracruz, zmierza w kierunku południowo-wschodnim do Minatitlan. Stanowisko archeologiczne jest muzeum strony, który wyświetla niektóre z elementów, które zostały odnalezione podczas wykopalisk archeologicznych, a także fotografie i reprodukcje znanych głowy Olmeków.

San Lorenzo jest uważany za pierwsze Olmeca regionalnego centrum, został opracowany w Preclassic okres (1500-900 pne). Spośród 17 Olmeków głowy kolosalne, które są znane do tej pory, dziesięć znajdowały się w okolicy, ostatnio w maju 1994 r., sytuacji, która potwierdza znaczenie miejsce - według ostatnich badań, był w 1500 roku pne Mezoameryki większe liczące około trzech tysięcy mieszkańców i silnego rozwoju społecznego i technologicznego. W tym uroczystym rzeźby zoomorficzne centrum stwierdzono również, jak pierwsza praca zabytkowym prehispanic Meksyku, ogromne platformy warstwy ziemi i gliny.


Materiały stosowane w architekturze i rzeźbie są bazalt, importowane z Tuxtlas gór i skał wulkanicznych. Wśród jego budynki są długie i szerokie tarasy na szczycie płaskowyżu San Lorenzo i platform ziemi pokryte niskich czerwonego piasku.Najwybitniejszych zabytków 52 (z ludzkim ciałem, którego głową cechy, które odróżniają człowieka i kotów), pomnik 14 (siedziba władcy), pomnik 20 (tron rannych) i 10 z 17 szefów kolosalne Olmeków.Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty