więcej o tej miejscowości

Cochoapa powstała na mocy dekretu nr 588 opublikowana w Dzienniku

cochoapa de guerrero

Cochoapa Wielkiego (nahuatl: cochotl, Apan "papuga, papuga, żółta rzeka", "Rzeka papug i papug)? jest jedną z 81 gmin w stanie Guerrero w południowym Meksyku.Części regionu Mountain i ma głowę ludności Cochoapa Wielkiego.

Rozpatrywane od 2006 roku przez Krajową Radę Ludności i od 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako najbiedniejszych i najbardziej zaniedbanych miastem w Republice Mexicana.1 2

Cochoapa powstała na mocy dekretu nr 588 opublikowana w Dzienniku Urzędowym rządowej piątek, 13 czerwca 2003 do segregacji Metlatónoc Township, jako nowo powstałe miasto w stanie Guerrero.Jest położony na wschód-południowy wschód od stanu Guerrero, w regionie rozwój Mountain geo-ekonomicznych i kulturowych. Terytorialnego przylegania są na północ przez miasto Metlatonoc, południe i zachód i Metlatónoc Tlacoachistlahuaca i wschodu Metlatónoc.3


Gmina Cochoapa Wielkiego znajduje się w stanie Guerrero Meksyku
Populacji w Wielkiej Cochoapa

Ogółu ludności Wielkiej Gmina Cochoapa jest 15.572 osób, z których 7445 to mężczyźni


Skąd: Należy do rejonu gór i jest położony na wschód od stolicy stanu, szerokościach geograficznych pomiędzy 16 ° 56 '57''i 17 ° 17 'szerokości geograficznej 43''north i 98 ° 16 '58 " 'i 98 ° 32' długości geograficznej 16''west. Ma powierzchnię 365 km2, co stanowi 4,3% ich podobne regionalnym i 0,6% państwa.Metlatónoc graniczy od północy, południa i Tlacoachistlahuaca Metlatónoc, wschód i zachód Metlatónoc. Jego siedziba powiatu, o tej samej nazwie, znajduje się na wysokości 2000 metrów.


Klimat: wilgotności powietrza są przede wszystkim ciepłe, pół i umiarkowanym oraz w miesiącach kwietniu i maju są najgorętsze i najświeższych, styczeń i luty ze średnią temperaturą 22 ° C. Pora deszczowa od czerwca do października, ze średnią opadów rocznych 2400 mm.


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty