więcej o tej miejscowości

San Juan Chamula ,Chiapas

San Juan Chamula miasto w meksykańskim stanie Chiapas . To jest dziesięć mil od San Cristobal de las Casas i dwunastu mil od San Andrés Larráinzar . San Juan i San Andres są miejscowości zamieszkane przez wielu Tzotzil . Chamula jestprzymiotnik użyty aby wymienić różne Maya grup etnicznych zamieszkujących wyżyny Chiapas Tzotzil , Tzeltal , mame , tojolabal , Chol . San Juan Chamula jest także siedzibą gminy Chamula i znajduje się w najwyższych obszarach Chiapas , w mieście zachowały przedhiszpańskich kultur i zwyczajów .


Miasto San Juan de Chamula ma ponad 35.000 mieszkańców i jestnajwiększym zgromadzeniem Majów w Chiapas , położone 10 km od San Cristobal de las Casas w stanie Chiapas w południowym Meksyku . Chamula jest miastem wysokich górach i zamieszkane przez tradycyjne Tzotzil mówiąc Tzotzil Majów rodziny językowej ,wioska ma unikalny autonomię w Meksyku , co oznacza, że​​rząd meksykański należy poprosić o pozwolenie , aby mieszać się w sprawy ludzie , nie państwowe lub wojskowe policja może wejść do wioski . Chamula mają własne siły policyjne , które jest widoczne podczas corocznych festiwali .

Główne produkty rolne są kukurydza, fasola, ziemniaki i kapusta . Wieś jest wstosunkowo dobrze zaopatrzony dla osób w jednym z najbiedniejszych państw w sensie ekonomicznym . Kobiety często ubrania , koce i tradycyjnych pamiątek , które zawierają Zapatista związane , takie jak długopisy z rysunku gliny z postacią artykułów Subcomandante Marcos lub Comandante Tacho

·
Chamula Karnawał " K'in Tajimoltic " ·

4 dni przed Środa Popielcowa jest obchodzony w tym festiwalucykl niebiański podsumowano według starożytnego kalendarza Majów i trzech uczestniczących powiatów, które są odpowiedzialne za organizowanie i płacić wszystko, co jest konieczne , aby utrzymać ten sam wśród nich możemy wymienić święty napój znany jako "szykowny" (produkowany z trzciny cukrowej i kukurydzy ) . Stoją znaki w tym karnawale : namiętności , kuratorów i xinolanes maltajimoles Kokorina lub Nana Mary.
Ostatki toostatni dzień świętowania i przeprowadzić jedną z bardziej dziwacznych rytuałów Meksyku , oczyszczania ciała , źródeł San Sebastian i San Pedro i oczyszczenie duchowe , które obejmuje skrzyżowania drogi w płomienie .Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty