więcej o tej miejscowości

el pinacate , jest w północno-zachodniej części stanu Sonora,

el pinacate


El Pinacate rejon wulkaniczny położony jest w północno-zachodniej części stanu Sonora, obejmujących 714.556 ha Pustyni ołtarza i składa się z prawie 400 wygasłych wulkanów. Jest to jeden z najbardziej suchej pustyni Sonora z nadzwyczajnym pięknem.

Ma jeden z najniższych na świecie, wilgotności i najwyższe temperatury na półkuli północnej, ponad 50 stopni Pustyni centígrados.Gran ołtarz, znany również jako Pinacate jest rezerwat biosfery zarządzane przez rząd federalny Meksyku w szczególności przez Ministerstwo Środowiska i Zasobów Naturalnych, we współpracy z rządem stanu Sonora. Jest on położony w Pustyni Sonora w północno-zachodnim Meksyku, wschodniej części Zatoki Kalifornii, w wysuniętej części Desierto de Gran Ołtarza, tuż poniżej granicy Arizona, Stany Zjednoczone i na północ od miasta Puerto Peñasco , Meksyk.


Dla jego osobliwe ekologiczne, geologiczne i wulkanicznych, jest wielki obszar badany przez setki naukowców z całego świata. Jest landform widoczny z kosmosu. Dzięki podobieństwu do Marsa, astronauci Apollo przeszkoleni w NASA w El Pinacate w 1970 roku.

10 czerwca 1993, dekret prezydencki uznany za rezerwat biosfery. Aby utrzymać ten stan, ten obszar jest podzielony na głównych dziedzinach Sierra Pinacate, Sierra del Rosario i Bahia Adair, których działania nie są dozwolone zmiany ekosystemów i strefy buforowej witryn badawczych, tradycyjny wykorzystania zasobów i rekreacji.
Gran Desierto Altar de, znany również jako Pinacate jest rezerwat biosfery zarządzane przez rząd federalny Meksyku, w szczególności przez Ministerstwo Środowiska i Zasobów Naturalnych, we współpracy z rządem stanu Sonora. Jest on położony w Pustyni Sonora w północno-zachodnim Meksyku, wschodniej części Zatoki Kalifornii, w wysuniętej części Desierto de Gran Ołtarza, tuż poniżej granicy Arizona, Stany Zjednoczone i na północ od miasta Puerto Peñasco , Meksyk.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty