więcej o tej miejscowości

tlacolula de matamoros Inni autorzy pochodzą z Meksyku Tlacolula Tlacololli,

Według niektórych autorów, poprawna nazwa jest Tlacolullan, co oznacza "między bardzo pełne pręty lub między varejonal". Składa się z Tlacoltl, "rod" Lotl"zakończenie", które wyraża coś, co jest dodane, a Lan, wariant Tlan, obfitośćoznaczający przyrostek.

Inni autorzy pochodzą z Meksyku Tlacolula Tlacololli, co oznacza, co krzywe,dopełniacz Matamoros jest na cześć meksykańskiego bohatera niezależności, DonMariano Matamoros.

W Zapotec miasto jest znane jako Guillbaan, który pochodzi z Guill, co oznacza,ludzi i baa, grób, więc "ludzi z grobów".
znajduje się w regionie Centralnej doliny Oaxaca i Dystrykt Tlacolula, którego głowąjest również siedzibą powiatu, jest komunalnych jednostki 557 z Oaxaca, znajduje się w Regionie Centralnym Valley, w odległości 38 km (40 minut) od miastaOaxaca, części powiatu w Tlacoluli

Świątynie wsi mówią nam o ich kulturze, tradycji i świąt, a świątynia Wniebowzięcia NMP z XVII wieku nie jest wyjątkiem. Jednak nie ma wątpliwości, że jego główną atrakcją leży we wnętrzu, bocznej kaplicy, który wielbi Pana Tlacoluli.

Tourist Yú'ù administrator organizuje wycieczki do centrum miasta, cmentarz iAlferes Finansów, do ruin Lambityeco Pony Yagul i White.

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty