więcej o tej miejscowości

Uxmal to starożytne miasto Majów z okresu klasycznego. , quintana rooUxmal to starożytne miasto Majów z okresu klasycznego. Dziś jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych z kultury Majów, wraz z tymi, z Chichen Itza i Tikal. Znajduje się on w Puuc regionu i jest nazywany miastem najbardziej reprezentatywne dla tego stylu.


Uxmal był ważnym ośrodkiem handlowym obsydianu i bazaltu, jego położenie stało się miejscem spotkań między Majów miast wschodu i zachodu, że bogactwo i władza polityczna są widoczne w monumentalnych budowli, które znajdują się w okolicy. W tym czasie miejsce przyszedł Xiu, który wykorzystał nowe elementy ideologii, że wkrótce zmaterializowane w architekturze i dekoracji, takich jak węże. Być może jeden z najwybitniejszych był kult Kukulcan lub Quetzalcoatla, Węża w pióropuszu.

Lub Dom piramidy Magician
Zauważalne ze względu na jego wysokość i piękna w kompleksu archeologicznego. Jego klatka schodowa graniczy z Chac masek, które pojawia się również w innych szczegółów konstrukcji wielokrotnie.

Chac był bogiem luvia i charakteryzuje się pnia i nos oczy i spirale.

Na jej szczycie znajduje się wejście do stylu Chenes sanktuarium.

W dłuższym boku schodów w górę prowadzące jest doceniana w fałszywym sufitem.

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty