więcej o tej miejscowości

Huautla słowo pochodzi z nahuatl słowa, które w blasku azteckiego panowania, ,oaxaca
Huautla słowo pochodzi z nahuatl słowa, które w blasku azteckiego panowania, zwanego Cuitlahuac Cuiticaname -, Huautlan który etymologicznie oznacza "miejsce z Eagles" Jimenez: W cześć General Mariano Jiménez, który był w 1884 roku gubernator naszego państwa i prezydent postawił stopę na ziemi i dać mu Mazatec rangę Villa.

Huautla de Jimenez jest gmina w meksykańskim stanie Oaxaca.Nazwa pochodzi od nahuatl Huautla "cuiticaname - huautlan" ". Miejsce orły", co oznaczaMiasto jest nazywane "Tejao" (również Orle Gniazdo) w Mazatec języku. "W Jimenez" została wprowadzona na cześć General Mariano Jiménez, który był pierwszym gubernatorem Oaxaca w 1884 roku i pierwszy oficer dotrzeć do ziemi Mazteca. Założył miasto Huautla de Jimenez, obecnie siedziba powiatu.

Początki miasta nie jest znana, ale dokumenty wskazują, że hołd było największym miastem w regionie Mazatec późnym okresie po klasycznym, gdy miasto oddaje hołd azteckiego imperium.

miasto
Atrakcje turystyczne to z prysznica wodospad, Wzgórza adoracji, w piwnicy Augustyna i jaskiniach San Antonio. Także ludzie odwiedzić miasto kupić grzyby halucynogenne endemicznych, zwłaszcza grzyby psylocybiny


María Sabina. (1894-1986).
Sacerdotisa que internacionalizara los hongos alucinantes y a Huautla de Jiménez en 1957. Cuando llegó el norteamericano conocido como Gordo Masón, surgió una nueva ciencia conocida como la etnomicología.Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty