więcej o tej miejscowości

Matehuala to miasto i gmina ze stanu San Luis Potosi, Meksyk

matehualaMatehuala to miasto i gmina ze stanu San Luis Potosi, Meksyk, założona 10 lipca 1550. Jego nazwa odnosi się do okrzyk wojenny Indian guachichiles, pochodzących z regionu, zakłada się, że oznaczało rodzaj zagrożenia lub ostrzeżenie: "Nie przyjdzie". Profesor Anioł cerritence Veral nazwać miasta kameliowej.

Lokalizacja

Gmina leży w północnej części stanu w górach, siedziba powiatu ma następujące współrzędne: 100 ° 39 'długości geograficznej zachodniej a 23 ° 39' szerokości geograficznej północnej, o wysokości 1.570 metrów nad poziomem morza wt

Jej granice są: północ, Cedral, na wschodzie, Nuevo Leon, na południe, Villa de Guadalupe, zachód, Villa de Guadalupe i Villa de la Paz.

Miasto zostało założone przez D. Cayetano Medellin w dniu 10 czerwca 1550.Odnosi się do indiańskiego słowa "MA-TE-HUA-LLAL" było hasło bojowe dzikich Indian z regionu i chciałem powiedzieć, nie przychodź!. W roku 1778 ze względu na kategorię Villa i wreszcie w roku 1826 jest nazywany gminy.

Znajduje się na północnej stronie State Highway 57, wziąć kierunku Saltillo, stolicy 193 km i 391 km Potosina Monterrey. Trzecia pod względem liczby ludności państwa i społeczeństwa. Położony w samym sercu gór San Luis, w cieniu Mount del Fraile, jest ważnym handlowych i górniczych, założoną w 1590 roku. Nazwa pochodzi od słów: "Mate-hua-call", które oznacza "nie przyszedł," krzyk walki z hiszpańskim Chichimecas.

W XVII wieku hiszpańskich osadników założył farmę, którą nazwali Matehuala. Z czasem i odsetek, które doprowadziły do ​​odkrycia w pobliżu żył z metalu, przeniósł ludzi w Guadalcazar, bieganie w XVIII wieku.

Wyniki minerałów w okolicznych górach wzrost do wysokości miasta, jak to tu hacjendy redukcji metali. W 1871 roku otrzymał tytuł miasta Matehuala.

Handlu i eksploatacji minerałów i błonnika z sizalu są głównym działalności gospodarczej ludności.

Miasto posiada pieczęć starożytnych ludów, z wąskimi uliczkami, domy okazałe, place i parki dają przyjemny wygląd. Centrum aktywności miasta jest przy wysadzanej drzewami główny plac, otoczony przez imponujące budynki z XIX wieku, takich jak Los Arcos i świątynia San Salvador


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty