więcej o tej miejscowości

Toluca jest meksykańskiego miasta, stolicy Meksyku, położony w centrum kraju.

lerdo de tolucaToluca jest meksykańskiego miasta, stolicy Meksyku, położony w centrum kraju.

Gmina Toluca liczy 819.561 mieszkańców rozproszonych w 99 miejscach i jest częścią obszaru metropolitalnego Toluca Valley, z 2010 populacji szacuje się na 1.846.602 mieszkańców [potrzebne źródło], co czyni go piątym ważne w Meksyku tylko po metropolii Mexico City, Guadalajary, Monterrey i Puebla.

Jest on podłączony do kilku 66 km na wschód od współczesnego autostrad w Dolinie Meksyku, składający się z Federal District i jej obszaru metropolitalnego lub aglomeracji, która jest głównym kurorcie w kraju.

Toluca znajduje się na 2680 m (najwyższy miasto w Meksyku), dzięki czemu ciepło przez cały rok ze średnią temperaturą w zakresie od 2 do 23 ° C w lecie i -5 do 13 ° C w zimie. Jego klimat jest umiarkowany subhumid z opadów latem. Jej wysokość sprzyja praktyce wysokiej sportowym.

Toluca znajduje się w środkowym Meksyku, a tym samym na półkuli północnej 19 ° 17 '29 "szerokości geograficznej północnej i 99 ° 39'38" długości geograficznej zachodniej. Jej terytorium rozciąga się na tak zwanej Dolinie Toluca, rozległej równiny otoczone wulkanicznych gór. Wysokość nad poziomem morza wynosi 2 000 650 metrów, która plasuje się wśród najwyższych miast w Ameryce.

Charakterze geograficznym, w szczególności jego wysokość i położenie na świecie, dały warunki pogodowe, które z kolei wpływają na bardzo szczególne cechy jego flory i fauny.


Historycznie, pewne jest, że w ostatnich latach Toluca poniósł jeden z najbardziej radykalnych zmian, ponieważ mają one przeprowadzane prace, które oferują większą użyteczność aktualizowane, przyspieszenie ruchu drogowego, a zwłaszcza przyczynia się do rozwiązania poważnych problemów ekologicznych.

Toluca jest jedną z gmin w Meksyku państwa, Meksyk. Znajduje się on w temperaturze 18 ° 59'2''to 27'9''19 º szerokości geograficznej północnej i 99 º º długości geograficznej 31'43''to 99 46'58''west jednostki, ma wysokość 2,600 m na poziomie metrów nad poziomem morza na morze. Możesz uzyskać obraz Toluca na mapie satelitarnej za pomocą Google Maps.

Jej granice są Otzolotepec Temoaya i północ, Villa Guerrero, Mąka Coatepec, Calimaya Tenango Valley i na południe San Mateo Atenco Lerma i na wschód i zachód Zinacantepecal.

Jego powierzchni jest 420,14 kilometrów kwadratowych. Ze swojej strony, topografii Toluca wulkan jest liczony jako trakcie tworzenia przez Xinantécatl lub Nevado de Toluca.

Głównych rzek przechodzącej przez Toluca i Lerma Tecaxic są, są też niewielkie dopływy jak.


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty