więcej o tej miejscowości

tulancingo Jego nazwa pochodzi od Nahuas korzenie "lub Tulare Tule" i Tzintle, co oznacza "W tular Tule lub z tyłu."

tulancingo

Jego nazwa pochodzi od Nahuas korzenie "lub Tulare Tule" i Tzintle, co oznacza "W tular Tule lub z tyłu."

Znajduje się około od 2200 do 2400 metrów nad poziomem morza i geograficznie znajduje się w następujących współrzędnych: szerokości geograficznej 20 ° 04 '53''długości geograficznej zachodniej 98 ° 22 '07' południka Greenwich.

Graniczy z następujących gmin na północy z gminą Metepec, na wschód i Cuautepec Acaxochitlan i zachód i Singuilucan Acatlán.

To jest 93 mil od Meksyku, D.F. (Piramidy i krótki sposób od Pachuca, stolicy stanu 46 km).


Tulancingo de Bravo, położona 90 km od Mexico City jest drugim miastem w znaczeniu stanu Hidalgo.
Klimat jest umiarkowany Tulancingo de Bravo - zimno, więc flory tego okręgu roślinność składająca się z sosna, sosna, jodła, cedr, orzech i sęp kijem.
Region ten jest naziemnych stacji łączności satelitarnej, która była potrzebna do emisji na całym świecie w 1968 roku Igrzysk Olimpijskich w Meksyku. Były to pierwsze Igrzyska Olimpijskie nadawane za pośrednictwem satelity.


Istnienie Tulancingo doliny sięga kredzie, 150 mln lat temu. Jednak, w samym sercu miasta umocnił wypływy lawy, które pochodzą z późniejszych okresów i prowadzić do systemów, takich jak skały wulkaniczne piaski wulkaniczne. Położony na północ od doliny z okresu jurajskiego, u podnóża Sierra Tepehua Otomi populacji szczególnie Acaxochitlan. Na południu, dwadzieścia mil, zachowały się pozostałości systemu neo-wulkanu, którego historia sięga 60.000.000 roku, co daje podstawę do wulkanach Popocatepetl i Ixtaccihuatl.

Tulantepec W Santiago, na południe miasta Tulancingo, znaleźli mamuta pozostaje, datowane na 6000 lat. Huapalcalco archeologicznego, piramidy s. VI.


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty