więcej o tej miejscowości

zamora de hidalgo

zamora de hidalgo

Pochodzenie nazwy Zamora.

Pochodzenie nazwy Zamora był Murat Civitas łacińskim oznacza "miasto otoczone murami", gdy istnieje sposób, aby być przez skrótów Ci-Murata, a rok wydatków w Ci-mura było w końcu o nazwie Zamora.

Jednakże, José Andrés Casquero mówi: "nazwa Zamora wydaje się wynikać z arabskiego słowa" Zamarat ", co oznacza szmaragd, obie wersje o tym, co nazwę Zamora są wiarygodne, ponieważ jak tylko łacina jest zainteresowanych pamiętać, że Hiszpanie, podobnie jak Włochów i Francuzów, mówił językiem wywodzących się z łaciny, a w odniesieniu do arabskich, wiemy, że w VIII wieku, w 711 AD w bitwie pod La Janda, Arabów i Maurowie podbili Półwysep Iberyjski.

Zamora de Hidalgo to miasto w stanie Michoacán de Ocampo, Meksyku i szef gminy Zamora. Ze względu na jej szeregach populacji na trzecim miejscu wśród miast państwa, ale wraz z jej obszaru metropolitalnego jest przekroczona przez ludność stolicy, Morelia. Jest również głównym ośrodkiem rozwoju w zachodniej części Michoacan, a miasto o najwyższych dochodach per capita entidad.2 Położony w dolinie bardzo żyzne, Zamora był zawsze w centrum podstawowych Michoacán gospodarczej. Region jest głównym producentem BlackBerry i uprawy truskawek, a znany z działalności przemysłowej, przetwarzania i pakowania tych owoców, które eksportowane głównie za granicą, a także jako obszar o znaczeniu krajowym dla swoich firm, znanych na całym świecie. Jej położenie geograficzne pozwoliło miasta charakteryzuje gospodarczych i handlowych powiązań między głównymi stanu kapitału (Morelia) i Guadalajara (Jalisco).

Historyczne centrum Zamora de Hidalgo jest takim obszarem, gdzie się znajduje i architektonicznego dziedzictwa cywilnych i religijnych w meksykańskim mieście Zamora de Hidalgo w stanie Michoacan.

Zaznacz architektoniczne pozostałości XIX i początku XX wieku style takie jak neoklasyczny, eklektyczny, głównie gotyckich. W czasie, gdy miasto miało wielkie ożywienie gospodarcze znalazło odzwierciedlenie w ich planowanie z dzieł o wielkiej wartości artystycznej uznanie, ponieważ jest to stulecie Teatro Obrero de Zamora neoklasycznej style łączenia próbek Federal Palace stylu Zamoraeklektyczny nawet kampusy duże znaczenie pod względem wymiarów, takich jak Guadalupe sanktuarium świątyni uważane za największe neogotyckim kraju i kościoła z najwyższych wież w Meksyku i jedna z największych świątyń na świecie.

Ponadto, w historycznym centrum Zamora jest wykładnikiem historii wiele znanych osób urodzonych w mieście podczas ich okresy. Obecnie centrum miasta jest ogromna w procesie poprawy miejskich, turystycznych i kulturalnych, aby podkreśla program "Miasto Zamora of Light" oświetlenia scenicznego, który zapewnia najbardziej reprezentatywnych obiektów zabytkowych.


Zamora de Hidalgo znajduje się w miejscowości Zamora (w stanie Michoacán de Ocampo). Ma 127.606 mieszkańców. Zamora de Hidalgo jest 1580 metrów nad poziomem morza.

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty