więcej o tej miejscowości

banco chinchorro Znajduje się w Meksyku, Karaibów wybrzeża gminy Othon P. Biały stanu Quintana Roo,

banco chinchorro

Znajduje się w Meksyku, Karaibów wybrzeża gminy Othon P. Biały stanu Quintana Roo, ma cztery strefy piaszczystej pojawiły Cayo Norte, składający się z dwóch małych zbiorników o powierzchni 0,9 kilometrów kwadratowych Cayo Centro, największego rozszerzenia do 5,6 kilometrów kwadratowych z 0,2 Lobos Cayo, drugi znajduje się w południowym krańcu.


30 mil jest oddzielona od stałego lądu. Dostęp jest statkiem tylko z Majahual i Xcalak.

Banco Chinchorro jest rafa koralowa barierę, która stanowi część rezerwy z Meksyku rafa, drugim co do wielkości łańcucha raf na świecie, Rezerwat Biosfery Banco Chinchorro jest w stanie Quintana Roo, gminy Othon P. Biały jest częścią atrakcji przyrodniczych z Karaibów, zwłaszcza te znajdujące się na Półwyspie Jukatan, a wielki system raf Mezoameryki, rafa lub rezerwy w Belize, znajduje się w Xcalak rezerwy, naprzeciwko Rio plaż Huach i Majahual, Chinchorro Bank jest największym atolu Meksyku i drugim co do wielkości na świecie.


Dzięki tropikalny klimat, który pozwala na wiele ekosystemów, meksykański rząd przewidział duże obszary lasów i raf są zadeklarowane jako ekologiczne rezerw.Jeden z nich, mało odwiedzane przez turystów, którzy wolą spędzać wakacje w miejscach takich jak Cancun, Isla Mujeres, Playa del Carmen lub Punta Allen, jest Rezerwat Biosfery Banco Chinchorro.

Ten ekosystem jest uważana za pojedyncze atolu koralowego, a jej nazwa pochodzi od podobieństwa do półkoliste sieci Karaibów używane do połowów ryb w wodach przybrzeżnych. Ma powierzchnię około 800 km2, składający się z piaszczystych odkrywka 46 km długości i 15 szerokości. Na jego obwodzie wschodniej ma długą rafą z sekcji białe smugi, w którym przerwa w wodach i na zachodzie są nieciągłe i nie pojawiają się na powierzchnię. Wody zalewu rafa, podłączony do otwartego morza, mają średnią głębokość 5 m, ale najbardziej interesujące miejsce jest obecność ziemi, która jest mało nawet pozwala odwiedzającym pobyt w jednym z czterech wysp rozproszonych w centrum i na północ i południe.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty