więcej o tej miejscowości

Yohualichan , stanowisko archeologiczne jest ważnym ogniwem w historii prekolumbijskiej z Puebla,

Yohualichan pochodzi z języka nahuatl i oznacza "miejsce Night". Jej pierwsi mieszkańcy mówią Totonac, więc jest prawdopodobne, że obecna nazwa jest tłumaczeniem starszym, ale o tym samym znaczeniu.

Obszar ten jest szczególnie interesujący, ponieważ ich pozostaje udowodnić dominującą obecność grup wybrzeża w tym regionie sierra, powinny one nie zostawili Yohualichan przed przed grupami bojowników w środkowym Meksyku.

Strona została do celów obrzędowych i na pewno miał wpływ na innych, jak stwierdzono, jako spotkanie do pewnego rodzaju kultu, nawet po jego rezygnacji doszło prawdopodobnie w XI lub XII wieku. Brak jest dokładnych danych na temat, jest jednak wnioskować, że obszar ten był stopniowo spada.

Ten uroczysty centrum został nazwany "Little Tajin" dla jego podobieństwo do archeologicznego Veracruz.


Yohualichan archeologicznego.

To stanowisko archeologiczne jest ważnym ogniwem w historii prekolumbijskiej z Puebla, która była zamieszkana przez Otomi i grup Totonac uważano bowiem, że ten sam, który zbudował miasto partnerskie El Tajin w Veracruz państwa.Usytuowany jest 7 km na wschód od Cuetzalan.O Cuetzalan są Cuichatl jeziora, gdzie można popływać, a także rozbudowany system jaskiń, który podkreśla jaskini Chivostoc lub Amocuali, czyli Diabeł i Ampolihui.Uważa się, że została założona na początku okresu klasycznego (0 do 900 rne) i został opuszczony w połowie Postclassic (900-1519 ne), na skutek wcześniejszej ekspansji Nahua grupy centrum, począwszy od podboju Tolteków następnie Chichimeca i wreszcie straszne gospodarczej dominacji Mexica Tenochtitlan, który rzucił do wybrzeża resztki Totonac tej dziedzinie.

Konstrukcji Yohualichan mają bardzo charakterystyczne cechy, takie jak linie trasowania w różnych niszach, że najwyższe organy piramidy zasad. Można także zauważyć, że niektóre nisze podwójne, czyli niektóre z nich zawierają inne wewnątrz.Niektóre z tych elementów wciąż zachowują resztki oryginalnej sztukaterii, że objęte nimi. Nisze pokryte były zwisające płasko rock, cechę, która daje im bardzo unikalny wygląd.

Jednym z najważniejszych działań rytuał regularnie przeprowadzane na miejscu była gra w piłkę, dla których budynki zostały wykonane równolegle i wydłużone, w południowej części większej całości.
Cascada del arenalPortales en Tzicuilan
Casi se va...Vista a la llanura del GolfoPrimera cascada 3ZONA ARQUEOLÓGICA, YOHUALICHÁN, PUEBLACuetzalan: pueblo mágico
El arte de la erosiónLa niebla de la sierra norteCafetalesCueva de la sabiduríaBarranca las brisas 6
El saltitoCaminandoVista de CuetzalanCasita en CuetzalanCamino a las Brisas
Ruinas de lo que supongo era una haciendaBajada a la plaza principalGótico de CuetzalanPhotos provided by Panoramio are under the copyright of their owners

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty