więcej o tej miejscowości

lagunas de san bernardino

lagunas de san bernardino

lagun San Bernardino, na zachód od Sierra de Zongolica, są częścią niepowtarzalny krajobraz o dużej wartości geologicznej interesujące, ponieważ zawiera obecności wulkan w górzystym terenie składa się prawie wyłącznie poprzez złożenie.

Na mapie INEGI (El4B66 skali 1: 50 000) wyraźnie wskazuje na kontur na wulkan o nazwie Otzelotzi, który różni się od podświetlonej stożek, który pokazuje na okoliczne wzgórza i wąwozy.

Rubén Morante odwiedził rok temu miejscu i miał hipotezę, że luki mogą być głównym stożek wokół kotłów, które zapewnią wulkanicznych aparat nawet większe zainteresowanie. Jednak badanie terenu doprowadziło nas do wniosku, że luki zostały utworzone przez przeszkody doliny, w wyniku kolejnych wypływów lawy Otzelotzi wulkanu.

Otzelotzi jest jednym z najbardziej na południe wulkanów obszarze Puebla Neovolcanic i zgadza się z linią równoległą z Perote klatki piersiowej w celu Atlitzin Citlaltépetl i, choć te ostatnie są w odległości 45 km. Niestety nie ma nic opublikowane w stosunku do Otzelotzi, choć Augustyn Ruiz geolog Violante, który badał skał osadowych w regionie, mówi, że jego formacja jest czwartorzędu, więc jego istnienie datuje się prawdopodobnie tylko kilkadziesiąt tysięcy lat.

Wysokości jeziora, ze średnią 2 500 m npm, jest podobny do luk Zempoala w Morelos. W Meksyku, tylko lagun El Sol i La Luna, Nevado de Toluca w znacznie przekracza, podobnie jak około 4 000 m npm. Jedną z zalet luk w San Bernardino ponad wszystkie inne, zwłaszcza Laguna Grande, jest bogactwo basu, pstrąg i sielawa, które produkują.San Bernardino stawy położone są na zachód od Sierra de Zongolica i są częścią niepowtarzalny krajobraz o dużej wartości geologicznej interesujące, ponieważ zawarte w obecności wulkan w górzystym terenie składa się prawie wyłącznie poprzez złożenie.

Istnieją cztery luki w tym miejscu i są blisko siebie, tylko rozdzielone przez szczyty Sierra de Zongolica, luki, które są popularne są dwa, które są najpierw na drodze, jest jednak Drugi z nich ma najbardziej atrakcyjne, gdyż jest większa, tak zwane "Laguna Grande", także głębokich, błękitnych wód.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty