więcej o tej miejscowości

Tamiahua jest w stanie Veracruz,

tamiahua veracruz


Nahuatl. Tla-mia-hua-c; "W kwiaty, zboże ziemi", w Huasteca, Tam-yan-ja ", miejscedużo wody". W XII wieku był stolicą imperium Huasteca. Wydana w 1830 r. jakoVilla, w 1853 roku Tamiahua idzie do Departamentu Veracruz. W 1861 roku Benito Juarez zarządził otwarcie kanału komunikacji z Tampico Tuxpan przez Tamiahualaguny.

Leży między rzekami Panuco i Tuxpan północy na południe, z którymi komunikuje się przez kanały znajdują się w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej w stanie Veracruz,pomiędzy rzekami Panuco i Tuxpan o współrzędnych 21 ° 06 'szerokości geograficznej północnej i 97 ° 23 'i 97 ° 46' długości geograficznej zachodniej.


Tamiahua jest w stanie Veracruz, jest jedną z 212 gmin państwa i jego lokalizacji w północnej części stanu, jest częścią Huasteca Alta regionu i jest złożonyw miasteczku miejsko-wiejskich. Jego współrzędne to 21 ° 17 'N, długość geograficzna 97 ° 27' i ma wysokość 4 metrów. Jego siedziba powiatu jest miastoTamiahua, i składa się z mieszkańców miast.Rozszerzenie terytorialne gminy jest981 kwadratowych Kilomentros, który jest częścią 109 mieszkańców ośrodków, które należą do zgromadzeń i rancherias. Od XIX wieku willa należała do miastaTamiahua Tuxpan.

Gmina liczy 23.984 mieszkańców, składający się z 187 miejsc

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty