więcej o tej miejscowości

lambityeco Pozostałości domów i pałaców badane są niewielką część miasta. Najstarszych budynków należą do wodzów i kapłanów.

lambityecoLambityeco oznacza "Lambi" jest Zapotec korupcji słowo "jeszcze", co prawdopodobnie odnosi się do pieca, gdzie słona woda gotuje "pityec" oznacza kopiec w Zapoteków. Zapotec Lambityeco przekłada się na czas jako "kopce Alambique".

Nieliczne szczątki wskazują, że zawód Lambityeco było między 600 rpne do 800 naszej ery Miał on swój szczyt między 700 i 750 d. C, co zbiegło się z stopniowym odchodzeniu od Monte Alban. Do jego produkcji soli w tamtych czasach był uważany za ważne miasto w Zapotec rynku.

Budynki znajdują się na skraju drogi, jest to, co do tej pory jest badane w tym archeologicznym. Jest to tylko niewielka część tego, co to duża osada obejmujący około 63,75 ha. Istnieją również ponad 200 kopców, nie licząc tych, którzy podlegali współczesnego miasta Tlacoluli.

Pozostałości domów i pałaców badane są niewielką część miasta. Najstarszych budynków należą do wodzów i kapłanów.

Chiefs Palace położony wewnątrz piramidy znany jako M-195, posiada dwa dziedzińce otoczone cztery pokoje. W jednym z tych sądów znajduje się ołtarz do centrum, gdzie dwie boczne listwy na ścianach, które reprezentują ich przywódców: człowiek w pozycji poziomej (zakryte), brodą wskazał, ma uszy, sukienka i niesie maxtlatl trzyma człowieka kości udowej.

Kobieta również w tej samej pozycji, jako człowiek fryzurę z taśmy tkane Zapoteków, kolczyki i naszyjniki z kule, nosi quechquémitl.

Miasto składa się z około 197 kurhanów i powierzchni 117 hektarów, z których większość jest objęta chwastów. Strona została okupowanych od 700, ale splendor miasta znajduje się pomiędzy 600 i 750 i zbiega się ze szczytem Monte Alban.Rezygnacja strony miała miejsce około 750 zbiegła się również z rezygnacji z Monte Alban i rozpad Zapotec państwa. To załamanie powstaje wiele małych domen w Oaxaca doliny w tym okresie, więc uważa się, że populacja może przeniósł się do Yagul Lambityeco miejscu.

Lambityeco jest stanowiskiem archeologicznym w odległości około 25 km na południowy wschód od miasta Oaxaca. Zabytków archeologicznych, zbadać i narażone na widok w tym dwa pałacowo. Te pałace, z ich groby zostały wydobyte i odrestaurowane w latach 1961 i 1976 r. przez pracowników Instytutu z Oaxaca, pod kierunkiem John Paddock.

Lambityeco jest ogromnym stanowiskiem archeologicznym, około 7 kilometrów kwadratowych, które zostały zbadane tylko ułamek 200 "Kępy" (małe kopce ziemi) systemów.

Majestat tej stronie, znajduje się w centrum doliny Oaxaca, jest ze względu na obecność niezwykłych rzeźb, które zdobią ściany centrum ceremonialne, w tym unikalny kamień i maseczki z błota reprezentujących bóstw i ludzi królewskiej.

Współrzędne GPS:

Długość (dec): -96.488889

Szerokość (dec): 16.978056

Miasto leży na średniej wysokości 1600 metrów nad poziomem morza


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty